Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Muzealna oferta edukacyjna


FotoFotoFoto

Muzeum w Nysie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych nauczycieli i wychowawców do korzystania z muzealnej oferty edukacyjnej, adresowanej w szczególności do nauczycieli języka polskiego, historii, wiedzy o kulturze, plastyki i zajęć artystycznych, a także tych nauczycieli i wychowawców, dla których oferowana tematyka lekcji muzealnych stać się może ważnym elementem wzbogacającym, uzupełniającym i ilustracyjnym realizowanego programu nauczania. Proponowane lekcje obejmują wszystkie rodzaje szkół, od podstawowych do ponadgimnazjalnych, a także przedszkola.

Lekcje trwają od 30 do 90 minut, zależnie od tematu, a także możliwości czasowych nauczyciela i pozostającej pod jego opieką grupy.  

Lekcje odbywają się na ekspozycji stałej i wystawach czasowych oraz na sali wykładowej Muzeum Powiatowego w Nysie, przy ul. Biskupa Jarosława 11. Realizowane są z wykorzystaniem bogatego materiału ilustracyjnego i nowoczesnego sprzętu. Możliwa jest realizacja wybranych lekcji w formie warsztatów (plastycznych, literackich, archeologicznych).

Odpłatność za lekcję wynosi 6 zł od ucznia, dla dzieci bilet ulgowy w cenie 4 zł, w przypadku warsztatów - dla wszystkich 8 zł (opiekunowie - odpowiedzialni za utrzymanie dyscypliny w grupie - są zwolnieni z opłaty).

Udział w lekcji należy uzgodnić z kilkudniowym wyprzedzeniem, kontaktując się telefonicznie z osobą prowadzącą wybraną lekcję  - tel. 77 435 50 10 lub 77 433 20 83: 


mgr Adriana Zalewska-Wąsowicz   nr wew. 40
mgr Mariusz Krawczyk                   nr wew. 34  Można również wykorzystać możliwość kontaktu za pomocą poczty elektronicznej.

Wybierz temat lekcji dla szkoły ponadpodstawowej >>
Wybierz temat lekcji dla szkoły podstawowej >>
Grafik lekcji muzealnych >>
 


 

 


48-300 Nysa
ul. Biskupa Jarosława 11

tel. 77 435 50 10, 77 433 20 83
e-mail: info@muzeum.nysa.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

          

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA