Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Tematy lekcji dla przedszkoli


FotoFotoFoto
LEKCJE (30-45 minut)
cena 4 zł
 
Muzealna magia. Lekcja realizowana na wybranych fragmentach ekspozycji stałej, służąca wdrażaniu dzieci do korzystania z oferty kulturalnej oraz zapoznaniu ich ze specyfiką miejsca takiego, jak muzeum. Odpowiednia dla najmłodszych grup wiekowych.
Realizowane zadania podstawy programowej wychowania przedszkolnego: III.8, III.9, IV.2, IV.3, IV.9 
 
UWAGA! Istnieje możliwość poszerzenia lekcji o zajęcia plastyczne (wypełnienie kolorowanki lub wykonanie własnoręcznego rysunku) -  dopłata 1 zł.
 
WARSZTATY (60 minut)
cena 8 zł
 
Kolorowy zawrót głowy. Żółty, czerwony, niebieski... Jakie jeszcze kolory znacie? Co się stanie, gdy je ze sobą zmieszamy? Zapraszamy na zajęcia, podczas których poszukamy w obrazach barw podstawowych i pochodnych, zimnych i ciepłych. Spotkanie odbywa się w galerii malarstwa (lub na wystawie czasowej) i w sali edukacyjnej. Odpowiednie dla każdej grupy wiekowej.
Realizowane zadania podstawy programowej wychowania przedszkolnego:  III.8, III.9, IV.1, IV.2, IV.8. IV.9, IV.11
 
Stoliczku nakryj się! Warsztaty realizowane na wybranych fragmentach ekspozycji II piętra, z zabytkami ilustrującymi obyczaje związane ze spożywaniem posiłków, przygotowywaniem potraw, ciekawostkami kulinarnymi z dawnych czasów. Podczas warsztatów dzieci poznają zapachy rodzimych i egzotycznych przypraw oraz wykonują pracę plastyczną. Odpowiednie dla każdej grupy wiekowej.
Realizowane zadania podstawy programowej wychowania przedszkolnego:  I.6, I.7, II.4, II.8, III.5,III.8, III.9, IV.2, IV.9, IV.11

Magia świąt. Warsztaty, podczas których dzieci wykonują kartki lub ozdoby świąteczne. Zajęcia realizowane w sali edukacyjnej. Dostosowane dla każdej grupy wiekowej.
Realizowane zadania podstawy programowej wychowania przedszkolnego:  I.6, I.7, II.8, III.8, III.9, IV.8, IV.9, IV.11
 
Pomysł na zabawkę. Samochód z rolki, domek z kartonu, zwierzątko z korka. Ciekawa zabawka może powstać z niczego. Wystarczy świeżym okiem spojrzeć na otaczające nas przedmioty. Każdy może wykonać wyjątkową zabawkę z tego, co jest pod ręką – i taką próbę podejmiemy w muzeum. Zajęcia realizowane w sali edukacyjnej. Odpowiednie dla 5-6 latków.
Realizowane zadania podstawy programowej wychowania przedszkolnego:  I.6, I.7, II.8, III.8, III.9, IV.8, IV.9, IV.11
 
 

Aktualności

Eksponat miesiąca - Dwa późnogotyckie fotele drewniane (XV/XVI w.) 

 

Zapraszamy do Kamieńca

 
Podstrony:  1  2  3 
 

 


48-300 Nysa
ul. Biskupa Jarosława 11

tel. 77 435 50 10, 77 433 20 83
e-mail: info@muzeum.nysa.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

          

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA