Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
30.11.2011-31.12.2011 - Fotografia dzikiej przyrody

 

Wernisaż - galeria zdjęć
Wystawa czynna od 30 listopada do 31 grudnia 2011 r.
 
Wystawy Wildlife Photographer of the Year są corocznymi pokonkursowymi prezentacjami najlepszych na świecie fotograficznych przedstawień natury. Organizują je  - od 1964 r. -  dwie brytyjskie instytucje, szczycące się swoimi dokonaniami w odkrywaniu, propagowaniu i ochronie rozmaitości życia na Ziemi  -  Muzeum Historii Naturalnej w Londynie i BBC Wildlife Magazine.

Konkurs Wildlife Photographer of the Year jest największym i najbardziej prestiżowym w świecie, w dziedzinie fotografii przyrodniczej  -  na ostatnią edycję nadesłano ponad 31 tys. zdjęć, wykonanych przez 3 tys. fotografów, z 83 krajów. Wystawy, poprzez prezentację wybitnych fotografii, ukazują wspaniałość, dramaturgię i rozmaitość życia na Ziemi oraz inspirują coraz to nowe pokolenia do tworzenia wizjonerskich i pełnych ekspresji fotograficznych interpretacji Natury. 

Do zdobycia nagrody w konkursie aspiruje większość fotografów przyrody. Zdobywają je zarówno zawodowcy i amatorzy  -  jeśli tylko doskonały obraz zawiera miksturę wizji, szczęścia i znajomości przyrody, co wcale nie musi wymagać uzbrojenia w najlepszy sprzęt i wojaży po całym świecie. Wszystkie fotografie ukazują nie tylko ogromną różnorodność naturalnego świata wokół nas, ale także uświadamiają nam jak wiele talentu artystycznego i cierpliwości trzeba mieć, aby zostać światowej klasy fotografem dzikiej przyrody. Na każdą wystawę składają się wyłącznie fotografie nagrodzone i wyróżnione w kilkunastu kategoriach. 

Wystawa Fotografia Dzikiej Przyrody jest zbiorem wybranych 70 fotografii, z edycji z lat 2002–2010, prezentowanych w Polsce przez Agencję Zegart.
 
Informacje o konkursie Wildlife Photographer of the Year oraz formularz zgłoszeniowy otrzymać można, odwiedzając stronę internetową www.nhm.ac.uk/wildphoto.    
 
WILDLIFE PHOTOGRAPHER OF THE YEAR 2002 - 2010

           Wystawa jest własnością:                        Organizacja wystawy w Polsce:

 
               Partner wystawy w Polsce:                                  Patronat medialny wystawy w Nysie:


               Patronat honorowy:
                                                   Minister Środowiska
                                                   Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego


FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto

Aktualności

Eksponat miesiąca - Dwie szklanice cylindryczne (XVI/XVII w.)


 

Zapraszamy do Kamieńca

 
Podstrony:  1  2  3 
 

 


48-300 Nysa
ul. Biskupa Jarosława 11

tel. 77 435 50 10, 77 433 20 83
e-mail: info@muzeum.nysa.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

          

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA