Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
20.05.2020 - Światowy Dzień Pszczoły

Foto
Foto
Foto

„Pomagając pszczołom, pomagasz sobie” – to akcja, którą organizuje Starostwo Powiatowe w Nysie. Akcja rozpoczęła się 20 maja, w Światowy Dzień Pszczoły. W jej ramach w sieni naszego muzeum rozdawane są bezpłatnie mieszanki nasion roślin miododajnych, m.in. koniczyny, nostrzyka białego, gorczycy, czyli tych roślin, które swoim nektarem służą pszczołom. 

Jednym z celów akcji jest zwiększenie świadomości, że tego typu rośliny warto sadzić także na działkach, łąkach i w przydomowych ogródkach. Zachęcamy do tworzenia łąk kwietnych, które pełnią wiele pożytecznych funkcji - m.in. zapewniają pożywne pyłki i nektar pszczołom. Celem akcji jest tym samym przeciwdziałanie wymieraniu pszczół. Chcemy w ten sposób wesprzeć lokalnych pszczelarzy, których mamy najwięcej w województwie opolskim. 

W związku z akcją „Pomagając pszczołom, pomagasz sobie”, dzielimy się wizerunkiem zabytków, jakie przechowujemy w naszych zbiorach!

Na zdjęciu obok XVIII-wieczne "niezbędniki" każdego pszczelarza: kamionkowa dymiarka, kamionkowy podkurzacz oraz gliniany dzban na miód.


Aktualności

PROMEREOR dla Muzeum Powiatowego w Nysie
 

"Ocalone pamiątki, zachowana pamięć"!

Polecamy portal VisitOpolskie.pl
 

 
Podstrony:  1  2  3 
 

 


48-300 Nysa
ul. Biskupa Jarosława 11

tel. 77 435 50 10, 77 433 20 83
e-mail: info@muzeum.nysa.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

          

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA