Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
"Budujemy miasto!"

W nawiązaniu do naszego fejsbukowego Spaceru po ekspozycji, w szczególności do przystanku 7 - „Za progiem domu mieszczańskiego w Nysie 1860-1960” proponujemy rodzinną zabawę. Nie możemy wyjść na zewnątrz naszych domów? Zaprośmy miasto do środka i wspólnie wybudujmy je w pokoju dziecinnym! Potrzebujemy jedynie pudełek, pudełeczek, kolorowych kartek, wycinków z gazet, przydadzą się nawet niebieskie worki na śmieci - mogą udawać rzekę – właściwie przyda się wszystko, co jest pod ręką. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia! W załączeniu, dla inspiracji – kilka zdjęć, które ilustrują kreatywność naszych pociech :)

Łatwiejsza wersja zadania, to odbudowanie zniszczonej Nysy na kartce papieru. Załączamy kartę pracy - zdjęcie powojennych zniszczeń naszego miasta - specjalnie dostosowane do tego, by za pomocą wycinków z gazet, kredek i farb te ruiny przeistoczyć w kwitnące, piękne, kolorowe miasto naszych marzeń!

A dla najmłodszych – kolorowanka przedstawiająca rzeźbę nyskiego patrycjusza (czyli bogatego mieszczanina), jaka niegdyś umieszczona była na elewacji jednej z najpiękniejszych nyskich kamienic, a którą możemy podziwiać na muzealnej ekspozycji, dopiero co opisywanej podczas Spaceru. Rzeźba wykonana jest z gliny, patrycjusz nie jest kolorowy – zatem to my sami możemy wymyślić kolory jego bogatego stroju, nakrycia głowy, kolor oczu itd. Do dzieła!

 

FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto

Załączniki:

Aktualności

Eksponat miesiąca - Siekiera z podniesionymi brzegami z Kopernik (1800-1600 r. p.n.e.)


 

Zapraszamy do Kamieńca

 
Podstrony:  1  2  3 
 

 


48-300 Nysa
ul. Biskupa Jarosława 11

tel. 77 435 50 10, 77 433 20 83
e-mail: info@muzeum.nysa.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

          

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA