Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Oferta dla rodzin z dziećmi - zwiedzanie i zabawa
Zapraszamy do zapoznania się z nową formą zwiedzania muzeum dla najmłodszych! Z myślą o dzieciach, które szybko się nudzą, i dla których muzeum jest zawsze za duże, przygotowaliśmy mapę "MAŁY ODKRYWCA MUZEUM" - dostępną w kasie Muzeum w cenie 3 zł.

Mapa jest dwustronna, kolorowa, z rozrysowanym schematycznie układem I i II piętra, co ułatwia zwiedzanie sal. Spośród obiektów prezentowanych na ekspozycjach stałych, wybrano 23, oznaczono kodami QR i umieszczono na mapie. Aby dotrzeć do poszczególnych eksponatów należy kierować się wskazówkami-zagadkami. Dzieci nie tylko zwiedzają ekspozycję, dowiadują się ciekawostek zawartych w kodach, ale także rozwiązują hasło - do każdego z wybranych zabytków przypisano literkę (zebranie wszystkich i odpowiednie wpisanie pozwoli na jego rozwiązanie).

Informacje praktyczne:
W kasie muzeum należy zaopatrzyć się w ołówek (pomocny przy wypełnianiu hasła) i podkładkę oraz nabyć mapkę (w cenie 3 zł). Są dwa sposoby skorzystania z naszej zabawy:
1. Jeśli zwiedzający dysponuje smartfonem z zainstalowaną aplikacją do odczytywania kodów QR.
Przy każdym kolejnym spośród wybranych obiektów (w liczbie 23), do których prowadzą zagadki zamieszczone na mapie, umiejscowiono kod QR, który należy zeskanować i przeczytać odkodowaną treść. W kodzie znajduje się nie tylko opis zabytku, ale także literka, którą należy wpisać do tabelki na mapie. Zebrane literki utworzą hasło.
2. Jeśli zwiedzający nie dysponuje smartfonem z możliwością odczytywania kodów QR.
W takim przypadku należy pobrać w kasie wydruk zawierający wszystkie zakodowane treści (numery eksponatów na wydruku odpowiadają numerom zamieszczonym na mapce). Przy każdym kolejnym spośród wybranych obiektów (w liczbie 23), do których prowadzą zagadki zamieszczone na mapie, należy odczytać tekst z wydruku, zawierający nie tylko opis zabytku, ale także literkę, którą należy wpisać do tabelki na mapie. Zebrane literki utworzą hasło.


FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto

Aktualności

Wirtualny spacer po muzeum
 

Wykonawca spaceru:
Eksponat miesiąca - Św. Tekla (XVIII w.)


 

 
Podstrony:  1  2  3  4 
 

 


48-300 Nysa
ul. Biskupa Jarosława 11

tel. 77 435 50 10, 77 433 20 83
e-mail: info@muzeum.nysa.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

          

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA