Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Muzealna oferta edukacyjna


FotoFotoFoto

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli i wychowawców do korzystania z muzealnej oferty edukacyjnej, adresowanej do tych nauczycieli i wychowawców, dla których oferowana tematyka lekcji muzealnych stać się może ważnym elementem wzbogacającym, uzupełniającym i ilustracyjnym realizowanego programu nauczania. Proponowane lekcje obejmują wszystkie rodzaje szkół oraz przedszkola.

Mamy świadomość, że w świecie zdominowanym przez wirtualną rzeczywistość, możliwość postawienia dziecka w miejscu, gdzie ma ono bezpośredni kontakt z żywym zabytkiem, jest czymś nie do przecenienia. To właśnie w muzeum można najpełniej zrealizować postulat uczenia się poprzez przeżycie i doświadczenie. 
 
Poza ofertą stałą, aktualną przez cały rok, proponujemy warsztaty plastyczne, przygotowywane w kontekście konkretnej wystawy czasowej, realizowane w czasie jej trwania. Każdorazowo zajęcia te pozwalają dzieciom wykazać się kreatywnością, wyzwalają w nich energię twórczą, uczą technik plastycznych, inspirują do nowego rodzaju zabaw, które można kontynuować w domu, ale równocześnie przybliżają uczestnikom różnorodne dziedziny kultury i historii, w zależności od rodzaju wystawy.
 
Muzeum realizuje zajęcia dzięki doskonale do tego przygotowanej kadrze – muzealni edukatorzy nie tylko dysponują specjalistycznym wykształceniem merytorycznym (archeologia, historia, konserwacja zabytków, historia sztuki), ale również posiadają przygotowanie pedagogiczne i metodyczne, realizując edukację muzealną z pasją i zaangażowaniem. 
 
Lekcje muzealne przyjmują różne formy - od klasycznych wykładów z zastosowaniem prezentacji multimedialnych, poprzez zajęcia na ekspozycji stałej i wystawach czasowych, pracę z drukami edukacyjnymi, aż po warsztaty plastyczne.

Odpłatność za lekcję wynosi 6 zł od ucznia, dla najmłodszych grup dzieci przedszkolnych 4 zł, a w przypadku warsztatów - dla wszystkich 8 zł (opiekunowie - odpowiedzialni za utrzymanie dyscypliny w grupie - są zwolnieni z opłaty).

Udział w lekcji należy uzgodnić z kilkudniowym wyprzedzeniem, kontaktując się telefonicznie z osobą prowadzącą wybraną lekcję  - tel. 77 435 50 10 lub 77 433 20 83: 

mgr Adriana Zalewska-Wąsowicz / Renata Kula   nr wew. 40
mgr Mariusz Krawczyk                                           nr wew. 34  


Można również wykorzystać możliwość kontaktu za pomocą poczty elektronicznej.

Wybierz temat lekcji dla przedszkola >>
Wybierz temat lekcji dla szkoły podstawowej >>
Wybierz temat lekcji dla szkoły ponadpodstawowej >>
Grafik lekcji muzealnych >> 


Aktualności

Wirtualny spacer po muzeum
 

Wykonawca spaceru:
Eksponat miesiąca - Św. Tekla (XVIII w.)


 

 
Podstrony:  1  2  3  4 
 

 


48-300 Nysa
ul. Biskupa Jarosława 11

tel. 77 435 50 10, 77 433 20 83
e-mail: info@muzeum.nysa.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

          

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA