Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Współpraca

Muzeum w Nysie współpracuje z wieloma placówkami naukowymi, muzealnymi, jednostkami samorządów terytorialnych sąsiednich gmin i powiatów oraz instytucjami kultury. Zakres współpracy obejmuje takie sfery działalności, jak: prowadzenie badań naukowych, projekty edukacyjne i wydawnicze, konserwacja i ochrona zabytków, upowszechnianie i popularyzacja dóbr kultury.

Muzeum Powiatowe w Nysie zawarło umowę ramową o współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nysie, obejmującą prowadzenie badań naukowych, realizacji wspólnych projektów edukacyjnych, badań konserwatorskich, konserwacji i ochrony zabytków związanych z historią Nysy i regionu, przetwarzania danych i interpretacji uzyskanych wyników. Efektem dotychczasowej współpracy są m.in. coroczne wykłady prowadzone na terenie Muzeum w Nysie w ramach Nyskiego Festiwalu Nauki.

   

***

Zawarto również porozumienie o współpracy z Gminą Kamieniec Ząbkowicki w zakresie promowania wspólnego dziedzictwa kulturowego – w zbiorach Muzeum w Nysie znajdują się i są eksponowane dzieła sztuki pochodzące z pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim, który jest jednym z najciekawszych i najokazalszych obiektów architektonicznych Dolnego Śląska.

   

***

Muzeum Powiatowe w Nysie jest również beneficjentem projektu „Wirtualne Oblicze Kultur”, koordynowanego przez Muzeum Ziemi Prudnickiej. Celem współpracy jest upowszechnianie zdigitalizowanych zbiorów muzealnych poprzez portal internetowy www.wok4u.eu

   

***

Ważnym partnerem Muzeum Powiatowego w Nysie jest Haus Schlesien, niemieckie stowarzyszenie kulturalno-edukacyjne, którego główną jednostką jest Centrum Dokumentacji i Informacji Krajoznawstwa Śląskiego. W ramach porozumienia, nasze instytucje zobligowały się do wzajemnej pomocy przy projektach wystawienniczych, a także wspólnej realizacji podobnych projektów.

***

Z przyjemnością nawiązujemy również współpracę z portalami turystycznymi oraz blogami popularyzującymi historię i zabytki naszego regionu - wzajemnie informując odbiorów o naszych ofertach.


Aktualności

Wirtualny spacer po muzeum
 

Wykonawca spaceru:
Eksponat miesiąca - Św. Tekla (XVIII w.)


 

 
Podstrony:  1  2  3  4 
 

 


48-300 Nysa
ul. Biskupa Jarosława 11

tel. 77 435 50 10, 77 433 20 83
e-mail: info@muzeum.nysa.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

          

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA