Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
"Pejzaże.pl" - fotografia Anety Konik

Wystawa czynna: 07.04.2017 - 07.05.2017
Kurator wystawy: Edward Hałajko
Wernisaż: fotorelacja

Aneta Konik urodziła się i mieszka w Nysie. Posiada tytuł Artysty Fotografa Rzeczypospolitej Polskiej. Należy do Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Jest członkiem Ogólnopolskiej Grupy Twórczej Art Fokus 13. 

Od 2010 roku jest autorką i uczestnikiem licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Z sukcesami brała udział w konkursach, a także warsztatach związanych z fotografią. Jej zdjęcia zostały wyróżnione przez redakcję „National Geographic”, a także na międzynarodowym konkursie Fotoferia International Exhibition, co poskutkowało publikacjami: w magazynie "National Geographic Polska", w poczytnym międzynarodowym magazynie fotograficznym „Camerapixo'', w ogólnopolskim miesięczniku  „Foto-Video” oraz w albumach fotograficznych i kalendarzach. Zdjęcia jej autorstwa zdobią galerie i wnętrza budynków użytku publicznego. Artystka czynnie udziela się na portalach internetowych, gdzie jej prace są doceniane i często wyróżniane. Wykorzystując znajomość programów graficznych, poszukuje nowych kreacji, przy zachowaniu kanonu. 

Mottem Artystki jest: "Nie jest ważne na co się patrzy, lecz co się widzi"

Jak sama mówi: Fotografia stała się moją wielką pasją i przygodą, której dałam się bez reszty uwieść. Obiektyw jest moim drugim okiem, które pozwala na pokazywanie rzeczywistości w zupełnie nowym świetle. Niemal nie rozstaję się z aparatem, uwielbiam ten przyjemny odgłos, gdy naciskam spust migawki. Krajobraz, portret, architektura, reportaż to dziedziny fotografii, w których się sprawdzam. 

Najpiękniejsze scenografie tworzy natura, wykorzystanie światła i możliwość ,,malowania'' nim nowych kadrów uczy cierpliwości, a zarazem sprawia mi największą radość. Moje zdjęcia są obrazem fascynacji światem natury. Uwielbiam, gdy smugi światła ścielą się po różnych płaszczyznach wydobywając kontury i kształty, rozjaśniają szarość cieni, budują nastrój, wzmacniają kompozycję kadrów. Przed naszymi oczyma rozgrywa się w teatrze światła i cienia jedyny w swoim rodzaju spektakl, który zdaje się nie mieć końca. 

Staram się, aby na zdjęciach pokazywać coś więcej niż tylko poprawny kadr, aby były odzwierciedleniem mojej artystycznej i romantycznej duszy, tych cech, które w dzisiejszym świecie stają się niemodne i niepraktyczne, które jednak pozwalają na pokazanie świata piękniejszego od tego z otaczającej nas rzeczywistości. Kontynuacja wieloletniej pasji, chęć spełnienia się w roli artysty fotografa i przełożenia umiejętności artystycznych na komercyjne, pozwoliły mi na otwarcie własnego zakładu fotograficznego. Fotografia zatem stała się oprócz pasji, także moim zawodem.

Edward Hałajko 


FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto

Aktualności

Wirtualny spacer po muzeum
 

Wykonawca spaceru:
Eksponat miesiąca - Św. Tekla (XVIII w.)


 

 
Podstrony:  1  2  3  4 
 

 


48-300 Nysa
ul. Biskupa Jarosława 11

tel. 77 435 50 10, 77 433 20 83
e-mail: info@muzeum.nysa.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

          

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA