Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
"Moja Przygoda w Muzeum" Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie

Moja Przygoda w Muzeum

XL Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży


Uczestnicy Projektu powinni poznać zbiory określonego muzeum lub galerii. Zapraszamy do skorzystania ze zbiorów Muzeum Powiatowego w Nysie oraz wzięcia udziału w konkursie za jego pośrednictwem. 13 maja 2018 r. (fotorelacja) odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których wyjaśnione zostały zasady uczestnictwa w konkursie. Podczas warsztatów uczestnicy zwiedzili część ekspozycji oraz poznali różnorodne techniki i możliwości wykonania pracy konkursowej (należy wykonać pracę z zakresu sztuk wizualnych związanych tematycznie z wybranym eksponatem lub zespołem eksponatów, oddać nastrój i atmosferę towarzyszącą zwiedzaniu ekspozycji, bądź specyfikę działalności muzeum). Pracę należy dostarczyć do siedziby Muzeum Powiatowego w Nysie, ul. Biskupa Jarosława 11, do dnia 11 czerwca 2018 r. - Muzeum dokona selekcji, wybierze 10 prac, które zostaną wysłane do siedziby Organizatora, tj. Muzeum Okręgowego w Toruniu. Istnieje możliwość indywidualnej wysyłki prac bezpośrednio do Organizatora, do dn. 25 czerwca (szczegółowe informacje na stronie www.muzeum.torun.pl w zakładce „Edukacja” - „Moja przygoda w muzeum”).

Projekt adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat. 


REGULAMIN:

Technika wykonanych prac, w tym form przestrzennych i multimediów (grafika komputerowa, film) jest dowolna, jednak temat pracy powinien być zainspirowany wizytą w Muzeum.

Akceptowane prace:

•prace na powierzchni płaskiej (malarstwo, grafika, rysunek i in. ) o formacie nie mniejszym niż A4 i nie większym niż A1 (prac wykonanych na płaszczyźnie nie należy oprawiać ani podklejać)
•formy przestrzenne o wymiarze nie przekraczającym 50x50 cm.
•grafika komputerowa - wydruk o formacie nie mniejszym niż A4 i nie większym niż A1
•multimedia – płyta CD/DVD (filmy maks. do 3 min, nagrane w formacie MPEG-4)


Do pracy muszą być dołączone informacje:

•pełne imię i nazwisko autora pracy 
•dokładny wiek autora pracy
•tytuł pracy UWAGA!

Prace niespełniające powyższych wymogów nie będą brały udziału w Projekcie !

Przegląd finałowy nadesłanych w ramach Projektu prac odbędzie się na początku lipca. Specjaliści z zakresu sztuki, muzealnictwa i pedagogiki (Jury) wyłonią ok. 150 najciekawszych prac, które zaprezentowane zostaną w Muzeum Okręgowym w Toruniu. 
Podczas trwania wystawy konkursowej (wrzesień–listopad), w plebiscycie publiczności wyłonione zostaną nagrody w następujących kategoriach wiekowych: 5-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat, 16-18 lat oraz kategorii osób z niepełnosprawnością intelektualną (do 25 roku życia).


Uwagi Organizatora:

•nadesłane prace plastyczne nie będą zwracane autorom i przechodzą na własność Organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo do swobodnego dysponowania pracami, m. in. nieodpłatnego reprodukowania prac w celach reklamowych (w prasie, TV, katalogach, folderach, innych wydawnictwach promujących Projekt oraz na stronie internetowej Muzeum Okręgowego w Toruniu);
•Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenia zaistniałe podczas transportu prac;
•prac nie wolno podklejać ani oprawiać;
•prace plastyczne wykonane z materiałów mogących być zagrożeniem dla ludzi lub zbiorów muzealnych nie kwalifikują się do Projektu;
•zagadnienia nieobjęte niniejszym regulaminem rozstrzyga Organizator;

Pytania dotyczące uczestnictwa w konkursie za pośrednictwem Muzeum Powiatowego w Nysie można kierować pod nr telefonu: 77 433 20 83, wew. 40 (Adriana Zalewska-Wąsowicz, Ewelina Kucia)
 

Załączniki:

Aktualności

 

Eksponat miesiąca (sierpień) - Dwa puchary fletowe (XIV/XV w.)
 

Najnowsza ciekawostka archeologiczna!
 

 
Podstrony:  1  2  3  4 
 

 


48-300 Nysa
ul. Biskupa Jarosława 11

tel. 77 435 50 10, 77 433 20 83
e-mail: info@muzeum.nysa.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA