Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Isshoni Art - informacje o artystach

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Hideo Chita
"Moje myślenie o współczesnym społeczeństwie
jest zdominowane przez zagrożenie bronią
nuklearną, więc nie wyobrażam sobie idealnego
świata. Dla zaprezentowania piękna wybrałem
dwa kolory z różnych stron spektrum.
Nakładając na siebie i zestawiając te dwa przeciwstawne kolory, staram się
przekroczyć konflikt i stworzyć światełko nadziei.
W tym światopoglądzie chcę wyrazić przekonanie, że pozytywne efekty można
osiągnąć poprzez twórcze łączenie różnic."

Akio Hanafuji
Malarz meksykański urodzony w Osace (Japonia) 3.08.1949 r. 
Po raz pierwszy odwiedził Meksyk w 1975 roku i został poruszony różnorodnością kultury ludzkiej i przyrody. Zdumiony, zachwycony i entuzjastycznie nastawiony, postanowił zostać. Od 2006 roku mieszka i pracuje w Chiapas, jednym z najpiękniejszych stanów Meksyku. Jego prace istotnie oddają zachwyt wobec ludzi i krajobrazu, obejmując jego magię i ducha. Z każdym pociągnięciem pędzla odkrywa i poszerza nasze rozumienie kultury Majów, która przetrwała do dziś w górach Chiapas.

Chieko Ichinose
"Istnieją naturalne pejzaże, elementy krajobrazu i zabytki  stworzone przez kataklizmy oraz dzięki cywilizacji - które pokazują prawdę o tym, że upływ czasu jest nieubłagany. Chciałabym malować uniwersalny świat, którego nie widać. Jak rozwinie się migracja etniczna? Czego ludzie chcą i czym jest pokój? Czy nie ma nadziei bez walki?  Świat zamienia każde wydarzenie w dane IT. Szybkość analizy i oceny rośnie z każdym dniem. Artyści muszą walczyć o własne tempo pracy, o wolność wrażliwości, by tworzyć sztukę niezależną od zewnętrznych wpływów. Chciałabym malować wspaniałe, epickie dzieła, które przemawiają do wielu osób."

Noriko Ito
"Kiedy pracuję, skupiam się na obserwowaniu ludzi i myśleniu o tym, jak żyją.
Oczywiste jest, że to wpływa na mój styl życia, moje wartości i moją filozofię.
Chciałabym, żeby ludzie okazywali sobie życzliwość, nie kierowali się wyłącznie miłością własną
Chciałabym w swojej twórczości zobrazować harmonię i pokój między ludźmi."

Masayuki Kai
"Od 1980 roku tematy moich prac zdominowały motywy atomu, ziemi i wszech-świata. Moje prace powstają przy fizycznym udziale słońca, deszczu, wiatru, ziemi, morza, śniegu. Nie pomijam przy tym upływu czasu. To wszystko odgrywa decydująca rolę w mojej sztuce."

Masumi Tsujii
"Postęp zniszczenia w świecie przyrody. Nieustanny, niekończący się cykl konfliktów.
Dzieci, które wraz z marzeniami o swojej przyszłości są zmuszone do dźwigania dużego ciężaru. Jestem jednym z nich - widzę i doświadczam, mogę jednak tylko obserwować. Mam nadzieję, że poprzez moje obrazy przekażę światu ważną wiadomość."

Tomoko Kazama - Ober
Urodziła się w Niigata w Japonii. Od 1975 roku mieszka i pracuje w Paryżu .
Swoje prace prezentowała na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych we Francji i za granicą. Jest laureatką wielu nagród. "Od dawna czuję się zainteresowana relacją między ludzkością a wszechświatem, i zadaję sobie pytanie, czy nie podlegają tym samym prawom. W ostatnich latach próbowałam przenieść na płótno ten mikrokosmos, tworząc malarstwo abstrakcyjne, w którym moje „ja” czuje się „jednością” ze wszechświatem."

Mizue Takagi
"Myślę, że jedyną i uniwersalną rzeczą, którą ma każdy człowiek, jest serce - bez względu na naród, rasę, kulturę, religię, wiek, płeć, zawód.
To, co dyktuje serce każdego człowieka określa jednostkę i całe społeczeństwo.
Istnieje tajemnicze i niezbadane źródło energii. Obserwuję i wyrażam tę energię.
To jest powód, dla którego staję przed moim płótnem."

Monika Kamińska
Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiowała Historię Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie jest profesorem na Uniwersytecie Opolskim na Wydziale Sztuki. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę. Brała udział w przeszło 60 wystawach krajowych i 40 poza granicami kraju. Ma na swoim koncie 10 indywidualnych wystaw malarstwa, rysunku i grafiki. Swoje prace wystawiała m. in. w Czechach, Jugosławii, Francji, Niemczech, Szwecji, na Węgrzech, Litwie, Kanadzie, Japonii i Anglii.

Elżbieta Tomczyk - Kubiszyn
Urodzona w Polsce, w Nysie. Od 1985 mieszka we Francji.
Członek: SNBA Francja, ZPAP i NGA Polska, Les Amis des Arts Francja.
Wystawia regularnie we Francji i za granicą. Najważniejsze międzynarodowe wydarzenia artystyczne, w których brała udział, to wystawy, przeglądy artystyczne, biennale 
we Francji, Hiszpanii, Maroko,Chinach, Tybecie, Japonii, Meksyku, Izraelu, Egipcie, Tajlandii, Indiach i w Polsce. Międzynarodowe warsztaty artystyczne: Maroko, Chiny, Tajlandia.

Joanna Monasterska
Studiowała grafikę i malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uprawia malarstwo, litografię, miedzioryt, rysunek i collage. 
Od 1981 roku wystawia w kraju i zagranicą. 
Równolegle pracuje jako stylistka i projektantka.
 
Zuzanna Bisikiewicz
Urodzona w 1992 r. 2013 - 2016 studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na wydziale Grafiki i Sztuki Mediów. Obszar moich zainteresowań to tradycyjne techniki graficzne, akwaforta, akwatinta, linoryt, kolaż oraz ilustracja książkowa. Jednocześnie, od kilku lat, zgłębianie tradycyjnych metod i warsztatu tworzenia ikon stało się dla mnie fascynującym obszarem poszukiwań twórczych. Podobnie jak w grafice warsztatowej - rzemieślniczy i artystyczny wymiar spełnia się w mojej ikonie. 


 
 
 
Aktualności

Eksponat miesiąca - J.A. Berckheyde, „Przy stole” (XVII w.)


 

Zapraszamy do Kamieńca

 
Podstrony:  1  2  3 
 

 


48-300 Nysa
ul. Biskupa Jarosława 11

tel. 77 435 50 10, 77 433 20 83
e-mail: info@muzeum.nysa.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

          

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA