Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Fotorelacja

W sobotę 7 czerwca 2014r. gościnne mury nyskiego muzeum rozbrzmiewały pięknym śpiewem chórów, przygotowujących się do wieczornego koncertu. Podczas ostatniej próby dyrygenci opracowywali trzy pieśni do wspólnego wykonania.

Punktualnie o godz. 18-tej, w wypełnionej publicznością sali koncertowej rozpoczęły się III NYSKIE SPOTKANIA CHÓRALNE 2014. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni honorowi goście, wśród nich władze naszego miasta i powiatu Pani Jolanta Barska - Burmistrz Nysy oraz Pan Adam Fujarczuk – Starosta Nyski.

Jako pierwszy, zaprezentował się chór Camerata Nysa pod dyrekcją Pani Ewy Wróblewskiej.
W koncertowym programie znalazły się utwory polskiego i włoskiego renesansu oraz pieśni ludowe.

Dobrze znany i lubiany w Nysie chór Talis Cantus z Otmuchowa pod dyrekcją Pani Bronisławy Kozubek – Treli, postanowił w tym roku przedstawić nam swoje mniej znane oblicze i zaprezentował się w programie patriotyczno – ludowym.

Kolejnym punktem programu była przygotowana muzyczna niespodzianka - wspólne śpiewanie z publicznością, które poprowadził Pan Andrzej Rękas. Wszyscy z ochotą zaśpiewali quodlibet (forma żartu muzycznego, która polega na współbrzmieniu różnych melodii) złożony z pieśni „Hej, sokoły” i „Marsz, marsz Polonia”.

Ostatnią część sobotniego wieczoru wypełnił występ czeskiego Chóru Miasta Vbrno pod Pradziadem. Ponad 40-letnia historia zespołu to szereg muzycznych wydarzeń i sukcesów w konkursach i festiwalach w całej Europie. Z przyjemnością mogliśmy po raz pierwszy posłuchać ich w Nysie. Chór Miasta Vbrno pod dyrekcją Pana Leośa Sekaniny śpiewał głównie pieśni ludowe: czeskie, słowackie i z morawskiego Śląska. Swój program chór zakończył ukłonem w stronę publiczności, śpiewając po polsku dwie śląskie melodie „Czerwone jabłuszko” i „Siekierecka rąbie”.

Po wręczeniu dyrygentom pamiątkowych dyplomów, kwiatów i upominków chóry zakończyły koncert brawurowym wykonaniem kompozycji Gordona Younga „Alleluja”.

Na koniec dyrygenci, chórzyści i organizatorzy spotkali się przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku, gdzie mieli okazję do wymiany wrażeń i nawiązania bliższych kontaktów. Uczestnicy wyrazili też zadowolenie z poziomu i organizacji NYSKICH SPOTKAŃ CHÓRALNYCH oraz rosnącego z roku na rok zainteresowania publiczności.


Organizatorzy: Powiat Nyski, Stowarzyszenie Chór Camerata Nysa, Muzeum w Nysie

Podsumowanie opracował:
Andrzej Rękas - kierownik organizacyjny
NYSKICH SPOTKAŃ CHÓRALNYCH

 

FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto

Aktualności

Wirtualny spacer po muzeum
 

Wykonawca spaceru:
Eksponat miesiąca - Św. Tekla (XVIII w.)


 

 
Podstrony:  1  2  3  4 
 

 


48-300 Nysa
ul. Biskupa Jarosława 11

tel. 77 435 50 10, 77 433 20 83
e-mail: info@muzeum.nysa.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

          

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA