Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Zapowiedzi wystaw

W roku 2017 zaplanowano następujące wystawy:

07.04 - 07.05 - "Pejzaże pl" - fotografia Anety Konik

Aneta Konik urodziła się i mieszka w Nysie. Posiada tytuł Artysty Fotografa Rzeczypospolitej Polskiej. Należy do Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Jest członkiem Ogólnopolskiej Grupy Twórczej Art Fokus 13. 

Od 2010 roku jest autorką i uczestnikiem licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Z sukcesami brała udział w konkursach, a także warsztatach związanych z fotografią. Jej zdjęcia zostały wyróżnione przez redakcję „National Geographic”, a także na międzynarodowym konkursie Fotoferia International Exhibition, co poskutkowało publikacjami: w magazynie "National Geographic Polska", w poczytnym międzynarodowym magazynie fotograficznym „Camerapixo'', w ogólnopolskim miesięczniku  „Foto-Video” oraz w albumach fotograficznych i kalendarzach. Zdjęcia jej autorstwa zdobią galerie i wnętrza budynków użytku publicznego. Artystka czynnie udziela się na portalach internetowych, gdzie jej prace są doceniane i często wyróżniane. Wykorzystując znajomość programów graficznych, poszukuje nowych kreacji, przy zachowaniu kanonu. 

Mottem Artystki jest: "Nie jest ważne na co się patrzy, lecz co się widzi"

Jak sama mówi: Fotografia stała się moją wielką pasją i przygodą, której dałam się bez reszty uwieść. Obiektyw jest moim drugim okiem, które pozwala na pokazywanie rzeczywistości w zupełnie nowym świetle. Niemal nie rozstaję się z aparatem, uwielbiam ten przyjemny odgłos, gdy naciskam spust migawki. Krajobraz, portret, architektura, reportaż to dziedziny fotografii, w których się sprawdzam. 

Najpiękniejsze scenografie tworzy natura, wykorzystanie światła i możliwość ,,malowania'' nim nowych kadrów uczy cierpliwości, a zarazem sprawia mi największą radość. Moje zdjęcia są obrazem fascynacji światem natury. Uwielbiam, gdy smugi światła ścielą się po różnych płaszczyznach wydobywając kontury i kształty, rozjaśniają szarość cieni, budują nastrój, wzmacniają kompozycję kadrów. Przed naszymi oczyma rozgrywa się w teatrze światła i cienia jedyny w swoim rodzaju spektakl, który zdaje się nie mieć końca. 

Staram się, aby na zdjęciach pokazywać coś więcej niż tylko poprawny kadr, aby były odzwierciedleniem mojej artystycznej i romantycznej duszy, tych cech, które w dzisiejszym świecie stają się niemodne i niepraktyczne, które jednak pozwalają na pokazanie świata piękniejszego od tego z otaczającej nas rzeczywistości.                                                                                                               Kontynuacja wieloletniej pasji, chęć spełnienia się w roli artysty fotografa i przełożenia umiejętności artystycznych na komercyjne, pozwoliły mi na otwarcie własnego zakładu fotograficznego. Fotografia zatem stała się oprócz pasji, także moim zawodem.

Oprac. Edward Hałajko 
Marzec 2017


28.04 - 21.05 - "STARE/NOWE" - wystawa prac studentów ASP we Wrocławiu

13.05 - 13.08 - Wystawa archeologiczna ze zbiorów Muzeum Powiatowego w Nysie

13.05 - 13.08 - Wystawa odrestaurowanych rzeźb z kościoła Wniebowzięcia NMP w Nysie

20.05 - 16.07 - Wystawa SALON 2017

29.07 - 20.09 - Wystawa grafik ze zbiorów Muzeum Powiatowego w Nysie

18.08 - 15.10 - "Strój i ubiór ludowy" - wystawa ze zbiorów Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach

22.09 - 22.10 - Wystawa "Nysa 1223-2023 - początki miasta"

20.10 - 03.12 - Wystawa malarstwa Małgorzaty Borek

03.11 - 31.12 - Wystawa malarstwa Elizabeth Tomczyk-Kubiszyn

08.12.2017 - 21.01.2018  - Wystawa poplenerowa malarstwa Edwarda Sytego


Aktualności

120 lat działalności muzealnej w Nysie! 1897-2017

Archiwum muzealne: Ulica Bolesława Krzywoustego


 

Obiekt miesiąca (marzec) - Drewniana rzeźba św. Sebastiana (XV/XVI w.)

 
Podstrony:  1  2  3  4  5  6 
 

 


48-300 Nysa
ul. Biskupa Jarosława 11

tel. 77 435 50 10, 77 433 20 83
e-mail: info@muzeum.nysa.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA