Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
"Policja w ochronie dziedzictwa narodowego"

 

 
Otwarcie wystawy i konferencja - galeria zdjęć
Wystawa czynna: 19.03.2014- 06.04.2014

Wystawa „Policja w ochronie dziedzictwa narodowego” prezentuje różne aspekty walki z przestępczością przeciwko dziedzictwu kulturowemu. Jest częścią realizacji Narodowego Programu Kultury „Ochrona Zabytków i Dziedzictwa Narodowego na lata 2004-2013”. Została przygotowana przez Stowarzyszenie Muzeum Policji, Gabinet Komendanta Głównego Policji i Biuro Kryminalne KGP. Ekspozycja składa się z dwóch części: „Policja w ochronie zabytków sakralnych” i „Policja w ochronie zbiorów publicznych”. Honorowy patronat nad wystawą objęli minister spraw wewnętrznych i administracji oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Celem wystawy jest zapoznanie społeczeństwa z problemami ochrony polskiego dziedzictwa narodowego i wiodącej w tym zakresie roli Policji, ze szczególnym uwzględnieniem kryminologicznych i kryminalistycznych aspektów zaboru dóbr kultury, a także międzynarodowych poszukiwań utraconych zabytków i międzynarodowej współpracy Polski w tym zakresie.

Wystawa prezentuje m.in. zdjęcia odzyskanych przez Policję zabytków skradzionych z obiektów sakralnych i muzeów, działania prewencyjne Policji, techniki fotograficzne umożliwiające wykrywanie fałszerstw dzieł sztuki oraz mapy regionów Polski najbardziej zagrożonych tego typu przestępczością.

FotoFotoFoto

Aktualności

Eksponat miesiąca - Pieniądz zastępczy, kolekcjonerski - miasta Nysa (XX w.)


 

Zapraszamy do Kamieńca

 
Podstrony:  1  2  3 
 

 


48-300 Nysa
ul. Biskupa Jarosława 11

tel. 77 435 50 10, 77 433 20 83
e-mail: info@muzeum.nysa.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

          

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA