Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
05.06.2009 - Recital Artura Gotza

5 czerwca 2009 roku w sali koncertowej Muzeum w Nysie odbył się recital Artura Gotza pt. Tango d'Amore".

Artur Gotz - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie 2002-2006. Współpracował ze STUDIO 68 OF THEATRE ARTS.LONDON w GDYNI pod patronatem Seana Connery, THE IMAGINATION THEATRE w LONDYNIE, TEATREM ROZRYWKI w Chorzowie, TEATREM WSPÓŁCZESNYM w Warszawie. Laureat ogólnopolskich festiwali teatralnych i konkursów recytatorskich w latach 1995-2002, laureat nagrody za "niezwykłą osobowość teatralną" - Festiwal Teatralny Mysłowice (1998), laureat Międzynarodowej Nagrody Konsula Generalnego Republiki Czeskiej (1998), laureat nagród w Ogólnopolskim Konkursie "Bliżej Teatru" w latach 1997,1999,2001,2002, laureat II Nagrody Artystycznej Olkusz (2002).
 
Tango d’amore, recital Artura Gotza, jest opowieścią o fascynacjach damsko-męskich. Artysta przeprowadza widzów przez całą skalę emocji erotycznych: od nieśmiałych zachwytów i czułości po namiętność i zazdrość. Nie zabraknie również dużej dawki dobrego humoru i dowcipu, który dość często będzie pojawiać się podczas tego koncertu przeplatając się z poważnymi tematami. 

Wykonane zostały m.in. kompozycje podarowane artyście przez Zygmunta Koniecznego, a także utwory Jerzego Satanowskiego, Wojciecha Waglewskiego, Marka Michalaka do przewrotnych tekstów Agnieszki Osieckiej, Jana Wołka, Michała Zabłockiego, Marka Grechuty, Zbigniewa Książka, często w zaskakujących aranżacjach i oryginalnej, porywającej interpretacji. 

Recital prezentowany z wielkim powodzeniem w Polsce (Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wlkp., Katowice, Kraków, Sosnowiec, Warszawa), oraz na całym świecie m.in. w Austrii (Wiedeń), Belgii (Bruksela), Niemczech (Berlin), USA (Kalifornia, Ohio)
 
 FRAGMENTY RECENZJI z recitalu w KRAKOWIE:

”Dworzanin”, Kraków, jesień 2007 , autor: Ewa Szawul 

Artur Gotz jest ciekawym interpretatorem piosenek, i to zarówno lirycznych ballad, jak i przewrotnych humoresek.

Gotz, obdarzony głosem o ciepłej, poetycznej barwie, okazał się nie tylko twórczym wykonawcą, udało mu się również, z pomocą piosenek i monologu, nawiązać świetny kontakt z publicznością.

Piosenki humorystyczne artysta zaprezentował z iście kabaretowym zacięciem, ale w sposób subtelny i nie pozbawiony wdzięku.

W recitalu wystąpił w kilku rolach, od klasycznego piwnicznego barda, poprzez wesołka-gawrosza do neurotycznego młodzieńca, osaczonego przez zmysły otaczających go pań.
Wszystkie odsłony, które zaprezentował, precyzyjnie ułożył w całość, prezentując na scenie namiętności godne prawdziwie miłosnego tanga.

Recital Tango d'amore okazał się ciekawą wizytówką młodego artysty. Program wzruszył i ucieszył, zastanowił i zadziwił, z nową energią poprowadził publiczność w sentymentalną podróż do przeszłości.
Recital Tango d'amore okazał się ciekawą wizytówką młodego artysty. Program wzruszył i ucieszył, zastanowił i zadziwił, z nową energią poprowadził publiczność w sentymentalną podróż do przeszłości.

FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto

Aktualności

Wirtualny spacer po muzeum
 

Wykonawca spaceru:
Eksponat miesiąca - Św. Tekla (XVIII w.)


 

 
Podstrony:  1  2  3  4 
 

 


48-300 Nysa
ul. Biskupa Jarosława 11

tel. 77 435 50 10, 77 433 20 83
e-mail: info@muzeum.nysa.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

          

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA